Nápověda k aplikaci "Informační středisko pro poškozené"
Položky ve formulářích, které jsou povinné, jsou v celé aplikaci označeny hvězdičkou .
V aplikaci je možné zadat tyto typy dotazů: Vyhledávání dle SPZ/VIN
Komplexní vyhledávání
Škodní zástupci
Individuální dotaz
Vyhledávání dle SPZ/VIN
Vyhledává se podle SPZ/VIN vozidla a zároveň podle odpovědnosti k datu. Oba údaje jsou povinné.
Komplexní vyhledávání
Dotaz je možné omezit podle těchto kritérií: datum dopravní nehody, stát dopravní nehody a mpz vozu škůdce. Další položky jsou závislé podle toho, jaký stát vyberete za MPZ vozu škůdce.
Pokud vyberete Českou republiku, poté budete moci vyplnit registrační značku (SPZ) vozidla škůdce nebo pojistitele vozu škůdce. V případě, že vyberete za MPZ vozu škůdce jiný stát, než je Česká republika, potom je možné vyplnit položky: stát pojistitele vozu škůdce, pojistitele vozu škůdce. Dále je ještě možné zadat: stát bydliště / sídla poškozeného.
Po vyplnění formuláře je dobré zaškrtnout, že souhlasíte se prohlášením. Pokud to neuděláte, potom Vám nebude umožněno vidět nalezené záznamy.
Škodní zástupci
Na těchto stránkách můžete vyhledávat škodní zástupce českých pojistitelů v zahraničí nebo zahraničních pojistitelů v ČR.
Individuální dotaz
Formulář je dostupný pouze jako jeden ze všech možných výstupů komplexního dotazu (nejčastěji v případě, kdy nejsou na zvolená kritéria nalezeny žádné záznamy). Potom je možné kliknutím na odkaz se na tento formulář dostat. Umožňuje uživateli zadat strukturovaný dotaz, vztahující se ke dni nehody přímo na ČKP. Česká kancelář pojistitelů dotaz zpracuje a výsledek Vám bude co nejrychleji zaslán na kontaktní údaje, které jste uvedli při formulaci dotazu.
 
    Chráníme Vaše osobní údaje Zásady cookies